Drobne Naprawy na Drodze


Auto z drugiej ręki

Jak wiadomo przy odrobinie wysiłku i poświęconego czasu, można stosunkowo łatwo odszukać, a także kupić wymarzone cztery kółka z drugiej ręki i przy tym sporo zaoszczędzić. W przypadku kredytu zaliczają się do nich zapłacone odsetki, dla leasingu operacyjnego będą to opłaty i raty ustalone bezpośrednio w umowie, a przy leasingu finansowym — rata odsetkowa oraz odpisy amortyzacyjne (o ile w umowie nie postanowiono inaczej).

Niska cena

Pod uwagę należy wziąć wiele czynników takich jak: typ nadwozia, bezpieczeństwo, funkcjonalność, niskie spalanie, cenę oraz komfort jazdy. Kupując używany samochód, nabywcy liczą również na niską cenę.

Używany Samochód

Niektórzy mówią, że skoro nie kupują używanych butów, to dlaczego mieliby kupować używany samochód. Należy założyć, że samochód przejeżdża w roku średnio 10-15 tysięcy kilometrów. Należy także obejrzeć dowód rejestracyjny, sprawdzić, czy samochód nie jest obciążony zobowiązaniami finansowymi, które mogłyby przejść na nowego właściciela. Warto przejrzeć także ogłoszenia zamieszczane w Internecie. Dobrze sprawdza się także carpooling, czyli współdzielenie kosztów jazdy samochodem przez większą liczbę podwożących się osób.